V roce 2016 proběhla v rámci Systému monitorování zdravotního stylu celostátní studie věnovaná dětem. Cílem studie bylo popsat kardiovaskulární zdraví dětí, včetně vyšetření krevních lipidů, prevalenci alergických onemocnění, vadného držení těla a obezity. Zároveň byly zjišťovány i informace o životním stylu dětí.
Studie navázala na předchozí šetření, což umožnilo u alergických onemocnění a obezity zhodnotit dvacetileté trendy vývoje. Sběr dat se uskutečnil v ordinacích dětských praktických lékařů během pravidelné preventivní prohlídky, do studie bylo zařazeno více jak pět tisíc dětí. Datum: 17. října 2018 od 16:30 do 18:00 Místo: VŠE v Praze, Nová budova, 4. patro, místnost 473 NB Pozvánka Zdroj: Česká demografická společnost
0 Comments
Pro měření znečištění se používá Air Quality Health Index. Nárůst o o jeden bod indexu je spojen s 1% nárůstem počtu úmrtí v daném městě (bez ohledu na příčinu). Více na The Economist.
V sekci STUDENTI - ZAHRANIČNÍ přibylo povídání o zahraničním studijním pobytu nsaší studentky Karolíny Olšarové, která strávila semestr na Univerzitě Queensland v Austrálii.
V pořadu Kupředu do minulosti uslyšíte názor doktora Hnízdila na komplexní medicínu. Poděkování za doporučení studentce sociální epidemiologie Kláře Coganové.
Sebevražd v Česku oproti loňskému roku přibylo. Celosvětově je sebevražda druhou nejčastější příčinou úmrtí u mladých lidí (WHO). K příležitosti Světového dne prevence sebevražd vypracovala pracovní skupina výzkumu a prevence sebevražd Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) materiály pro veřejnost, které popisují nejčastější varovné příznaky sebevraždy a jak na riziko sebevraždy vhodně reagovat. Manuál najdete na webu nudz.cz.
|
Kde nás najdete?Jsme @socialni_epi
|