0 Comments
Stovka zájemců si v pátek 24. listopadu našla cestu do prvního patra budovy Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy na pražském Albertově, aby se dozvěděla více o svém zdraví, zásadách zdravého životního stylu a prevenci některých, převážně civilizačních onemocnění. Pod záštitou Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) a výzkumného týmu GeoQol Přírodovědecké fakulty zde totiž probíhal již čtvrtý ročník preventivně-zdravotní akce Geografie pro život – Den zdraví. Návštěvníci využili všech nabízených aktivit, které pražští hygienici připravili i ve spolupráci s odborníky ze Státního zdravotního ústavu v Praze a neziskové organizace Vím, co jím.
Zdroj foto a text: Hygienická stanice hlavního města Prahy 12. prosince 2017, 10:30 - 14:00, Státní zdravotní ústav
Seminář je určen především pro pracovníky sociálních služeb, veřejného zdravotnictví, školství, pracovníky státní správy a samosprávy, neziskového sektoru a všechny, kteří se ve své práci setkávají s obyvateli vyloučených lokalit a lidmi ohroženými sociálním vyloučením. Program: Nerovnosti ve zdraví u osob ohrožených sociálním vyloučením – situace v ČR, faktory způsobující nerovnosti, efektivní nástroje a metody snižování nerovností, podpora zdraví a možnosti preventivních programů, praktické zkušenosti z realizace projektu „Snižování zdravotních nerovností“, zdroje financování. Pozvánka Studie publikovaná v The Lancet, která je zároveň největší dosud publikovanou studií na toto téma, ukazuje, že nárůst v úmrtnosti způsobený vlnami veder v horkých měsících vyváží pokles úmrtnosti v chladnějších měsících. Míra úmrtnosti v některých regionech tak poroste (např. v jižní Evropě o 6,4 % koncem tohoto století). Výzkum také ukázal, že tato úmrtí jsou ve velké míře odvratitelná.
Více informací:
Další odkazy: Paradise Papers Shine Light on Where the Elite Keep Their Money - shrnutí dosavadních zjištění The New York Times o Paradise Papers
Výborným zdrojem dat o nerovnostech v příjmu a bohatství je World Wealth & Income Database Zdroj: The New York Times newsletter Pár tipů na podcasty či rozhlasové pořady pro cesty autobusem či dlouhé podzimní večery:
Zveme vás na další ze série náborů do registru dárců kostní dřeně, tentokrát na Přírodovědecké fakultě UK v Praze na Albertově. Přijďte se do registru zapsat přímo na půdě univerzity bez nutnosti návštěvy nemocničního zařízení. Třeba mezi přednáškami nebo během pauzy na oběd.
Nábor bude probíhat přímo v budově děkanátu (Albertov 6), a to ve vestibulu v 1. patře. Časově půjde pravděpodobně o 9 - 15 hodinu, je ale možné, že se tyto časy lehce upraví, sledujte událost na facebooku. Zápis do registru spočívá pouze ve vyplnění formuláře a následnému odběru vzorku (buďto cca 2 ml krve nebo stěr z dutiny ústní). Celý proces zabere cca 10 minut. Pro zápis budete potřebovat pouze kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz. Dobrých skutků není nikdy dost ♥ Jak vypadají životy lidí, kteří mnohdy na poslední chvíli opouštějí své domovy, když utíkají do bezpečí? S jakými překážkami se na cestě setkávají a v jakých podmínkách žijí v uprchlických táborech, kde mnozí z nich naleznou dočasné útočiště? Přijďte debatovat se zdravotní sestrou Martinou Jurigovou, která byla s Lékaři bez hranic na misích v Tanzanii, Jemenu a Iráku. Na otázky odpoví i ředitel české kanceláře Lékařů bez hranic Pavel Gruber. Debata se koná 9. listopadu od 19 hodin v Café Jedna. Vstup je bezplatný, rezervace místa není potřeba. Další tipy na zajímavé akce najdete v našem kalendáři. Zdroj: FB Lékaři bez hranic
|
Kde nás najdete?Jsme @socialni_epi
|